Interjero dizainerės Lauros Räihä namuose – tamsios kolekcijos „Minerals“ spalvos

Interjero dizainerė Laura Räihä rinkosi spalvas iš kolekcijos „Minerals“ galvodama apie kelionę į Italiją. Naujų namų nuotaikai sukurti ji pasitelkė tamsius žemės atspalvius.


Naudotos spalvosŽemės spalvos kintant apšvietimui atrodo vis kitaip

„Savo namams lengvai išsirinkau mielas tamsias žemės spalvas iš kolekcijos „Minerals“. Mūsų ankstesniuose namuose buvo tik juoda ir balta spalva, tad dabar norėjome šiltų ir savitų spalvų.

Ankstesni savininkai buvo nudažę sienas šviesiai pilka spalva, ji atrodė pernelyg šalta ir blanki. Mintis rinktis tamsesnes spalvas mums kilo, kai neseniai keliavome po Italiją ir mūsų žvilgsnį traukė šioje šalyje labai populiarūs ištaigingi raudoni atspalviai bei akmeniniai ir marmuriniai paviršiai. Mes pasirinkome ryškias, bet elegantiškas kolekcijos „Minerals“ spalvas: „Driftwood“ (V484), „Wrought Iron“ (Y500), „Beetroot“ (M425) ir „Etruscan“ (S471).

Ši ypatinga spalvų paletė išryškina apšvietimo svarbą skirtingais metų laikais ir skirtingu dienos metu. Subtilioms jos spalvoms didelę įtaką turi apšvietimo stiprumas ir kokybė. Buvo be galo įdomu išvysti, kad tam tikru dienos metu spalva „Beetroot“ atrodo beveik ruda, o spalva „Driftwood“ – beveik žalia.

Ramus fonas idealiai tinka dėmesį traukiantiems baldams

„Visiškai matiniai šilta pilka spalva „Driftwood“ nuspalvinti dažai „Harmony“ didelei svetainei suteikė intymumo. Ši neutrali spalva tapo ramiu fonu dėmesį traukiantiems baldams. Žiūrint spalvyną ji atrodė gana tamsi, bet mes nedvejodami ją išsirinkome, nes į mūsų svetainę iš trijų pusių plūsta natūrali šviesa. Gana tamsią sienų spalvą papildo rudas grindų atspalvis, o baltos grindjuostės ir lubos pagyvina bendrą įspūdį.

Senai baltai spintelei atnaujinti pasirinkome spalvą „Beetroot“. Ši tamsi purpurinė spalva nuostabiai kontrastuoja su sienų spalva „Driftwood“. Duris padengėme sukibimą gerinančiu gruntu „Otex Akva“, kad jas būtų lengva nudažyti naudojant mažą volelį trumpais plaukeliais. Norėjome, kad spintelės paviršius būtų kuo labiau matinis, todėl nutarėme išbandyti rašomųjų lentų dažus „Liitu“. Eksperimentas pavyko, ir galutinis rezultatas yra būtent toks, kokio tikėjomės, – šiek tiek grublėtas matinis paviršius.“

Baldų dažymas

1. Paviršių nuvalykite iš nušlifuokite. Pašalinkite šlifavimo dulkes.

2. Padenkite paviršių matiniais baldų dažais „Helmi 10“ arba sukibimą gerinančiu gruntu „Otex Akva“.

3. Padenkite paviršių 2–3 rašomųjų lentų dažų „Liitu“ sluoksniais. Po savaitės, kai dažai išdžius, ant dažyto paviršiaus galėsite piešti arba rašyti kreida.


Harmony
 
Helmi 10
 
Otex Akva
 
Liitu
 

Laura Räihä

Helsinkyje įsikūrusi interjero dizainerė ir stilistė. Laura taip pat yra garsi interjero dizaino ekspertė ir šios srities žurnalistė.