Kaip TIKKURILA stengiasi sušvelninti klimato kaitos poveikį?

Klimato kaita – viena didžiausių globalių problemų, kuriai mūsų įmonė neabejinga. Nuolat stengiamės sušvelninti įmonės veiklų ir kuriamų produktų poveikį klimatui. Daugiausiai dėmesio skiriame šioms sritims:

  • Žaliavų pasirinkimas ir vandeninių produktų gamyba

  • Ilgaamžė paviršių apsauga

  • Išteklių efektyvumas ir aplinkosaugos svarba kasdienėje veikloje

Žaliavų pasirinkimas ir vandeninių produktų gamyba

Kasdien ypatingą dėmesį skiriame žaliavų pasirinkimui: nuolat ieškome aplinkai ir sveikatai saugesnių alternatyvų, mokomės naudoti atsinaujinančias ir biologines žaliavas. Dauguma mūsų gaminių pagaminti vandens pagrindu. Renkamės aukštos kokybės žaliavas iš aplinka besirūpinančių tiekėjų.

Mūsų vandens pagrindu pagaminti produktai yra beveik bekvapiai, lengvai naudojami ir greitai džiūstantys. Taip pat jie išskiria itin mažą lakiųjų junginių kiekį į aplinką. Tokie produktai garantuoja geresnę vidaus oro kokybę ir mažesnę riziką sveikatai.

Kaip Jūs galite saugoti aplinką, renkantis dažus?

Rinkitės vandeninius ir mažą lakiųjų junginių kiekį į aplinką išskiriančius produktus, pavyzdžiui, vidaus sienų dažus „Joker“ ar baldų dažus „Helmi“.

  • Dažai „Joker“ ir „Helmi“ sertifikuoti ekologiniu ženklu „Šiaurės Gulbė“ ir atitinka statybinių medžiagų emisijos klasę M1, reiškiančią, kad dažai į aplinką išskiria itin mažą lakiųjų junginių kiekį. Dažai “Joker” taip pat sertifikuoti alergologų ženklu ir yra pirmieji suomiški dažai turintys “Ecolabel” ženklą.
  • Dažai turintys ekologinius ženklus yra ne tik saugūs aplinkai ir žmogui, bet ir labai patvarūs. Jų techninės savybės – sukibimas, atsparumas dilimui ir dengiamoji geba – yra nuolat tikrinamos.
  • Dažai „Joker“ ir „Helmi“ gaminami gamykloje Suomijoje, kuri turi aplinkosaugos, kokybės, darbo saugos ir sveikatos sertifikatus.

Ilgaamžė paviršių apsauga

Norint sušvelninti klimato kaitos daromą įtaką, įvairių paviršių apdorojimui keliami vis griežtesni reikalavimai. Dažai ir dangos turi būti itin patvarios, reaguojančios į staigius atmosferos pokyčius - nuo drėgmės iki stingdančio šalčio ar karščio. Norint apsaugoti paviršių ir užtikrinti jo patvarumą itin svarbu jį tinkamai apdoroti. Ilgesnis produkto gyvavimo ciklas sušvelnina aplinkai daromą įtaką, kuomet paviršių reikia atnaujinti rečiau ir taip taupomi gamtiniai ištekliai.

  • Lauko medienos dažyvė „Valtti Plus Kesto“ yra itin patvari, pasižyminti stulbinančių atsparumu visais metų laikais.
  • Dėl naujos kartos rišiklio, UV apsaugos ir „Super Color“ technologijos dažyve „Valtti Plus Kesto“ padengti medienos paviršiai yra itin atsparūs atmosferos poveikiui. Šia medienos dažyve padengto paviršiaus nereikia perdažyti 8-10 metų, kuomet įprastos dažyvės apsaugo vos iki 5 metų.
  • Dažyvė „Valtti Plus Kesto“ gaminama gamykloje Suomijoje, kuri turi aplinkosaugos, kokybės, darbo saugos ir sveikatos sertifikatus.

Išteklių efektyvumas ir aplinkosaugos svarba kasdienėje veikloje

Mūsų tikslas vykdyti veiklą nuolat mažinant klimato kaitos poveikį. Stengiamės tausoti gamtinius išteklius, supaprastinti gamybos procesus ir taip sumažinti lakiųjų junginių kiekį išskiriamą į aplinką bei mažinti atliekų kiekį. Taip pat didelį dėmesį skiriame vandens naudojimui, jo valymui bei pakartotiniam naudojimui, skatiname atliekų rūšiavimą bei perdirbimą. Pagrindinės sritys į kurias koncentruojamės apima oro apsaugą, nuotekų valymą, atliekų rūšiavimą bei žemės apsaugą.

Mes dalyvaujame pasaulinėje „Žemės valandos“ akcijoje kovo 24 d., kuomet gamyklose išjungsime šviesą, siekiant  atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos keliamas problemas.