Naujas požiūris į grindis: epoksidiniai dažai

Visuomeninėse patalpose itin populiari epoksidinė grindų danga vis dažniau naudojama gyvenamosioms ir pagalbinėms patalpoms. Ši danga labiau atitinka šiuolaikinėms grindims keliamus patvarumo, atsparumo, tvirtumo, lengvo valymo ir kt. reikalavimus. Epoksidinė grindų danga pasižymi išskirtiniu atsparumu įvairiam mechaniniam bei cheminiam poveikiui ir temperatūros pokyčiams, tinka šildomoms grindims, yra įvairių spalvų. Bet svarbiausia – ant ja dengtų grindų malonu vaikščioti basomis! Nuo šiol galite naudoti epoksidinius dažus „Akvacoat“ ir išbandyti šią grindų dangą savo namuose, garaže ar biure.

Kur galima naudoti epoksidinius dažus?

  • Visuomeninėse patalpose: biuruose, valgyklose ir pan.

  • Pagalbinėse patalpose: garažuose, sandėliukuose, rūsiuose ir pan.

  • Gyvenamosiose patalpose: virtuvėje, vonioje, koridoriuje, svetainėje ir pan.

Ką turite žinoti apie epoksidinius dažus "Akvacoat"?

  • Skirti naujoms ir senoms betoninėms grindims dažyti
  • Spalvinami įvairiomis spalvomis pagal „Tikkurila“ spalvynus
  • Išeiga – 5–10 m2/l
  • Turi ženklą CE
  • Pakuotę sudaro dažai ir kietiklis
  • Pakuočių dydžiai: 0,9 l, 2,7 l ir 9 l.

Kaip naudoti epoksidinius dažus "Akvacoat"?

 

1. Paruoškite

Naujas betoninis paviršius. Pašalinkite netvirtą birų paviršiaus sluoksnį betono šlifuotuvu arba druskos rūgštimi. Kruopščiai pašalinkite šlifavimo dulkes. Druskos rūgštį naudokite skiestą (viena dalis koncentruotos druskos rūgšties ir 4 dalys vandens). Kruopščiai nuplaukite vandeniu. Dengiamas paviršius turi būti sausas, tvirtas ir vientisas.

Senas betoninis paviršius. Nuplaukite tepalus, riebalus, chemikalus ir kitus nešvarumus plovikliu „Tikkurila Maalipesu“ ir (arba) nuvalykite betono šlifuotuvu arba šratavimo mašina. Šlifuotuvu pašalinkite atšokusį senos dangos sluoksnį. Trūkius ir duobutes pagilinkite iki tvirto betono sluoksnio, pvz., kampiniu šlifuotuvu, pašalindami birias daleles bei dulkes ir užglaistykite, pvz., cementiniu arba epoksidiniu glaistu. Glaistytas vietas nušlifuokite, kad susilygintų su neglaistytu paviršiumi.

 

2. Sumaišykite

Prieš supildami kietiklį į dažus maišykite juos atskirai 1–2 min. mentele arba maišytuvu. Supilkite kietiklį (maišymo santykis 3:1 tūrio dalys) ir maišykite dažų maišytuvu maždaug 3–5 min. nedideliu greičiu.

 

3. Gruntuokite

Gruntuokite šiais dažais, skiestais vandeniu (vandens naudokite 30–40 tūrio proc.). Supilkite vandenį į paruoštą mišinį ir kruopščiai sumaišykite.

 

4. Dažykite

Viršutinį sluoksnį denkite po gruntavimo praėjus ne mažiau kaip 16 valandų. Dažus galima skiesti vandeniu (vandens naudokite 10–35 tūrio proc.). Didesnius plotus dažykite voleliu „Anza Platinum Antex“ arba išpylę dažus ant grindų paskirstykite juos mentele.

Sunkiau prieinamas vietas dažykite teptuku „Anza Platinum“. Dažydami voleliu neskubėkite, kad dažų dangos paviršiuje neatsirastų oro burbuliukų.

Dangos slidumui sumažinti galite naudoti miltelius „Tikkurila Liukueste“.

 

Kaip prižiūrėti nudažytas grindis?

Dažų danga įgauna reikiamą patvarumą ir atsparumą chemikalams maždaug po 2 savaičių, todėl iki tol dažyto paviršiaus nevalykite. Po to galite valyti šepečiu arba šluoste. Vaikščioti galite kitą dieną, o baldus statyti – po savaitės.