Interjero spalvų analitikės Ninos Bruun patarimai, kaip nuspėti, kokios spalvos bus madingos

Interjero spalvų tendencijų tyrėjai iš daugybės pasaulyje populiarių tendencijų išrenka pačias įdomiausias. Konsultantė spalvų klausimais Nina Bruun ir kompanijos „Tikkurila“ spalvų ekspertė Irina Hanhisalo pataria, kaip anksčiau už kitus nuspėti interjero spalvų tendencijas, ir užsimena, kokios vyrauja dabar ir kokių galima tikėtis. 

1. Sekite drabužių mados tendencijas

Bandydama atspėti naują interjero spalvų tendenciją Nina dažnai stebi drabužių madą ir atrenka įdomiausias šios srities pramonės tendencijas. „Drabužių mada visada žingsniu lenkia interjero dizaino tendencijas“, – sako ji. 

2. Žinokite, kokios tendencijos vyravo pastaruosius dešimtmečius

Norint numatyti interjero spalvų tendencijas būtina regėti kaleidoskopinį pasaulio vaizdą. „Interjero spalvų tendencijas taip pat gali padėti nuspėti žvilgsnis į praeitį, nes labiausiai mėgstamos spalvos netrukus vėl tampa madingos, ir tai yra cikliška“, – mano Irina Hanhisalo, kompanijos „Tikkurila“ dizainerė.  

3. Ieškokite įkvėpimo socialiniuose tinkluose

Nina jaučia, kad pilkos ir baltos spalvos vyravimas pagaliau baigiasi – Šiaurės šalių dizaineriai atsisako blankių spalvų paletės ir linksta prie individualaus spalvų parinkimo. Įkvėpimo taip pat galima ieškoti socialiniuose tinkluose, per kuriuos Viduržemio jūros regiono ir Pietų Europos spalvos atkeliauja į Šiaurę visiškai nauju būdu.

4. Užsienyje įdėmiai stebėkite aplinką

Keliaudama Nina atkreipia dėmesį, kokios spalvos būdingos kiekvienai vietovei, kokia yra jos gamta ir kaip rengiasi vietos gyventojai. „Milane aš negalėjau atsistebėti moterų drabužių spalvų ryškumu”, – sako Nina.

Nina pasakoja, kaip buvo išrinkta metų spalva

Nina Bruun

Interjero tendencijų analitikė ir dizainerė

Nina Bruun yra garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja ir apdovanojimų pelniusi interjero spalvų bei tendencijų analitikė.

"Spalvos ir vėl tampa saviraiškos priemone".