Metų spalva – „Flamingo“ (K319)

2019 metų spalvos titulą pelnė ryški spalva „Flamingo“ (K319). Susipažinkite su šia saulės šviesą ir žaismingumą spinduliuojančia spalva.

Renkant 2019 metų spalvą vertinimo komisiją įkvėpė flamingai, išblukęs Majamio peizažas, optimizmą žadinanti ateitis ir taisyklių nepaisymas. Komisiją sudarė kompanijos „Tikkurila“ spalvų rinkodaros vadovė Irina Hanhisalo ir spalvų ekspertė Marika Raike, kūrybos vadovas, menininkas Niclasas Engsällas ir interjero tendencijų analitikė, žurnalistė Susanna Björklund.

Stalas ir kėdė – „Formverk“. Šviestuvas – „Nomart“. Kilimas – „Matto Center“.

Kodėl metų spalvos titulą pelnė spalva „Flamingo“ (K319)?

Metų spalva buvo pasirinkta dėl jos ryškumo ir žaismingumo. Šviesiai rausva spalva „Flamingo“ (K319) spinduliuoja teigiamas emocijas ir saulės šviesą.

Regint šią spalvą prieš akis iškyla viskas nuo kokteilių iki sportinių automobilių, filmų ir namų interjero. Ji įkūnija saviraišką ir individualumą – žadina mintis, jausmus ir apmąstymus; tai tendencijų, įkvėpimo ir atsivėrimo naujoms koncepcijoms bei idėjoms simbolis.

Kadangi pasaulis yra nesaugus, neramus ir chaotiškas, nerūpestingų pastarųjų dešimtmečių prisiminimas veikia raminamai. Džiaugsmingų akimirkų ir linksmų spalvų troškimas vis stiprėja. Metų spalva patenkina šį poreikį.

Nauja klasika

Spalva „Flamingo“ (K319) atrodo visiškai nauja, tačiau kelia tam tikras asociacijas. Ji primena serialą „Auksinės merginos“ („Golden Girls“), britų paveldo spalvas ir praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio sienų apmušalus. Gamtoje ši spalva būdinga egzotiškų paukščių plunksnoms ir jūrų gyvių kiaukutams.

Interjero parodose ir ant mados podiumo ima vyrauti ryškesnės ir žaismingesnės spalvos. Metų spalva suteikia interjerui žaismingumo.

Kanapa – „Nomart“. Vazos – „Vepsäläinen“. Kilimas – „Nest Factory“.

Kaip naudoti spalvą „Flamingo“ (K319)?

Gyvenimo džiaugsmo niekada nebūna per daug! Metų spalvą iš pradžių išbandykite pagyvindami savo namų interjerą šios spalvos dekoro elementais: pagalvėle, šviestuvu arba meno kūriniu, kuriame ji vyrauja. Jei pamatysite, kad šį spalva dera Jūsų interjere, galite ją naudoti drąsiau – nudažyti kurį nors baldą ar netgi sieną.

Nauja spalvų kolekcija skatina derinti pereinančias ir kontrastingas spalvas. Norėdami sukurti harmoningą kambario išvaizdą metų spalvą galite derinti su raudonais šios kolekcijos atspalviais. Derindami ją su kontrastingais geltonais ar mėlynais atspalviais sukursite ypač įspūdingą efektą ir suteiskite savo namų interjerui savitumo. Namai – Jūsų erdvė, tad jauskitės laisvai „žaisdami“ su ja!