Spalvos išorės darbams


Spalvos pasirinkimas

Spalvos sąveikauja su aplinka ir yra neatsiejama jos dalis, todėl labai svarbu, prieš išsirenkant spalvą, įvertinti, kokioje aplinkoje ji bus naudojama. Spalva kinta prieblandoje ir dienos šviesoje. Jos atspalviui įtakos turi ir planuojamo dažyti paviršiaus struktūra: lygi, porėta, nauja ar anksčiau apdorota.

Tikkurila spalvų pavyzdžiai

Spalvos pateikiamos ant pusiau matinio, specialia technologija atspausdinto popierinio pavyzdžio, taip pat tam tikri spalvynai pagaminti ant medienos faneros. Spalvos patikrintos Tikkurila laboratorijoje. Galutinė gaminio spalva gali šiek tiek skirtis nuo pavyzdyje pateikiamo atspalvio.

Spalvos lauko darbams

Spalvų katalogai yra skirstomi į vidaus ir lauko darbams skirtas spalvas. Planuojant dažyti lauko paviršių, rekomenduojame naudotis lauko darbams skirtomis spalvomis - jos patikrintos laboratorijose yra yra pritaikytos lauko sąlygoms (atsparios klimato poveikiui, patvarios).

Vidaus darbams skirtų spalvų spektras daug platesnis, kadangi viduje dažytas paviršius yra veikiamas mažiau, nei lauke esantys paviršiai. Patalpoms skirtuose dažuose paprastai rišikliai yra vienodi, juose yra mažiau cheminių junginių. Tuo tarpu lauko darbams skituose dažuose yra daugiau cheminės sudėtiės elementų, tam, kad nudažytas paviršius būtų tvirtas, apsaugotas nuo klimato sąlygų ir išliktų gražus ne vienerius metus.

Atkreipkite dėmesį į šviesą

Renkantis spalvas iš išorės darbų katalogo, spalvų pavyzdį reikia apžiūrėti natūralioje dienos šviesoje, pavyzdį laikant vertikaliai. Spalva atrodo šviesesnė arba gali turėti melsvą atspalvį lauke (dienos šviesoje), taip pat spalva atrodo šviesesnė baltame fone.

Spalva taip pat gali šiek tiek kisti skirtingo sezono metu: vasarą, kai šviesu ir aplinkoje yra daug žalumos, ji gali būti šviesenė, o rudenį ar tamsiu žiemos metu, spalva gali būti kiek intensyvesnė.


DĖMESIO!

Atspalviai kompiuterio ekrane  atvaizduojami tiek tiksliai, kiek tai gali Jūsų technikos parametrai. Išsirinktas spalvas rekomenduojame pasitikrinti specializuotose mūsų partnerių parduotuvėse

Spalvų pavyzdžiai išorės darbams