Eksterjero spalvynai


Spalvos pasirinkimas

Spalvos sąveikauja su aplinka ir yra neatsiejama jos dalis, todėl prieš išsirenkant spalvą labai svarbu įvertinti, kokioje aplinkoje ji bus naudojama. Spalvos atspalvį keičia apšvietimas, prieblandoje jis bus vienoks, o dienos  šviesoje – kitoks. Atspalviui įtakos turi ir planuojamo dažyti paviršiaus faktūra – lygumas, akytumas bei ankstesnis apdorojimas.

„Tikkurila“ spalvynai

Spalvų pavyzdžiai specialia technologija atspausdinti ant pusiau matinio popieriaus, tam tikri spalvynai atspausdinti ant faneros. Spalvų tikslumas patikrintas kompanijos „Tikkurila“ laboratorijoje. Galutinė spalva gali šiek tiek skirtis nuo parodytos spalvyne.

Eksterjero spalvynai

Spalvynai skirstomi į dvi grupes – interjero ir eksterjero spalvynus. Dažant lauke esančius paviršius rekomenduojame naudotis eksterjero spalvynais, nes jų spalvos patikrintos laboratorijoje ir pritaikytos lauko sąlygoms (atsparios klimato poveikiui ir patvarios).

Vidaus darbams skirtų spalvų spektras daug platesnis, kadangi viduje dažytas paviršius yra veikiamas mažiau, nei lauke esantys paviršiai. Patalpoms skirtuose dažuose paprastai rišikliai yra vienodi, juose yra mažiau cheminių junginių. Tuo tarpu lauko darbams skituose dažuose yra daugiau cheminės sudėtiės elementų, tam, kad nudažytas paviršius būtų tvirtas, apsaugotas nuo klimato sąlygų ir išliktų gražus ne vienerius metus.

Atkreipkite dėmesį į šviesą

Renkantis spalvas iš eksterjero spalvynų rekomenduojame jas įvertinti natūralioje dienos šviesoje laikant pavyzdžius vertikaliai. Lauke (dienos šviesoje) spalva atrodo šviesesnė arba gali turėti melsvą atspalvį, baltame fone spalva taip pat atrodo šviesesnė.

Spalva taip pat gali šiek tiek kisti priklausomai nuo metų laiko: vasarą, kai šviesu ir aplinkoje daug žalumos, ji gali būti šviesesnė, o rudenį ar žiemą, kai tamsu, ji gali atrodyti tamsesnė.


DĖMESIO!

Jūsų kompiuterio ekrane atvaizduojamų atspalvių tikslumas priklauso nuo jo techninių parametrų. Išsirinktų spalvų tikslumą rekomenduojame pasitikrinti mūsų partnerių parduotuvėse.


Eksterjero spalvynai