Spalvų deriniai „Feelings Facade“

Feelings_FacadePaveikslėlyje pavaizduotas namas nudažytas naudojant spalvų derinį „Haapala“ (Nr. 6).

„Feelings Facade“ – tai 40 spalvų derinių, skirtų fasadams. Išsirinkite Jums labiausiai patinkantį derinį ir atnaujinkite savo namus naudodamiesi pateiktais pavyzdžiais.Apačioje (didžiausiame plote) pateikiama spalva, skirta dideliam plotui (sienoms) dažyti. Viršuje (mažesniuose ploteliuose) pateikiami atspalviai, skirti fasado detalėms (pvz., langų rėmams, langinėms ir kt.) išryškinti.


Prieš pasirenkant spalvas

Ruošiantis dažyti namą svarbu atsižvelgti ir į aplinką. Pateikiami pavyzdžiai padės Jums išsirinkti tinkamiausią spalvų derinį ir sukurti su aplinka derantį vaizdą.

Pagalvokite, kokios spalvos Jums patinka, kokios spalvos namo visada norėjote. Rekomenduojame išsirinkti kelias spalvas ir palyginti jas tarpusavyje. Spalvų pavyzdžius laikykite taip, kad su paviršiumi jie sudarytų statų kampą, taip geriausiai matysite, kaip atrodys nudažytas paviršius.


Senas paviršius

Paprastai atkurti buvusią spalvą nėra sudėtinga. Apžiūrėkite senų dažų likučius – turėkite omenyje, kad laikui bėgant spalva blunka, tad Jums greičiausiai reikės ryškesnės spalvos.


Naujas paviršius

Išsirinkite Jums labiausiai patikusį spalvų derinį arba kelis. Smulkesnes namo detales rekomenduojame dažyti prie fasado spalvos derančiu atspalviu – tai suteiks fasadui savitumo ir jis neatrodys monotoniškas. Atsižvelkite į aplinką, kurioje namas pastatytas, ir į vyraujančias spalvas – nuspręskite, kokie atspalviai geriausiai derėtų ir suteiktų Jūsų namui savitumo.


Patvarios spalvos

Lauke esantys paviršiai yra nuolat veikiami vėjo, lietaus ir saulės (UV spindulių). Kompanijos „Tikkurila“ lauko dažai leis Jūsų namų fasadui išlikti tvirtam ir gražiam ne vienus metus.


Spalvų deriniai

Kaunis Talo 29. Riihela Kaunis Talo 6. Haapala
29. Riihelä 6. Haapala
Kaunis Talo 16. Peltola Kaunis Talo 4. Koivula
16. Peltola 4. Koivula

Pateiktuose pavyzdžiuose matyti, kaip pagrindinės spalvos dera su atspalviais. Atspalviai skirti smulkesnėms namo detalėms: langų rėmams, langinėms, lietvamzdžiams, stogams ir kt. Nepamirškite atnaujinti ir šalia namo esančios tvoros, suoliukų bei pavėsinių. Pasitelkę spalvas šalia namų esančius objektus galite išryškinti arba paslėpti.

Akcentai

Kaunis Talo 11. Vuokkola Kaunis Talo 2. Suomela
11. Vuokkola  2. Suomela
Kaunis Talo 31. Ruuhela Kaunis Talo 40. Saarela
31. Ruuhela 40. Saarela


Atspalviai padeda sukurti akcentus. Naudokite pagrindinės spalvos (kuri paprastai yra šviesesnė) atspalvius. Raudona, oranžinė, žalia ir mėlyna spalva padeda išryškinti neutralias spalvas.


Spalva ir šviesa

Pasirinktas spalvas visada apžiūrėkite saulės šviesoje. Norėdami pamatyti, kaip spalva kinta priklausomai nuo apšvietimo, apžiūrėkite ją šešėlyje, kad įsitikintumėte, jog net ir esant tamsiam paros metui ji Jums patinka. Turėkite omenyje, kad spalvą taip pat šiek tiek keičia paviršiaus nelygumai, pavyzdžiui, medinio namo lentų įdubose spalva bus tamsesnė nei lygiame paviršiuje.


Išmėginkite atspalvius naudodamiesi spalvų parinkimo programa

Visus atspalvius rasite spalvų parinkimo programoje. Programa leis pamatyti, kaip atrodys Jūsų pasirinktomis spalvomis nudažytas paviršius, ir padės Jums išsirinkti patraukliausią variantą. Išmėginkite!


DĖMESIO!

Jūsų kompiuterio ekrane atvaizduojamų atspalvių tikslumas priklauso nuo jo techninių parametrų. Išsirinktų spalvų tikslumą rekomenduojame pasitikrinti mūsų partnerių parduotuvėse.