Kaip sukurti norimą nuotaiką pasitelkus spalvas

Išsirinkti spalvą savo namų sienoms gali būti tikras iššūkis. Kompanijos „Tikkurila“ dizaino skyriaus vadovė Marika Raike pataria, kaip tai padaryti sėkmingai.

Interjero apdailos kūrimas visada prasideda nuo svajonės. Smagu įsivaizduoti, kaip atrodys Jūsų svajonių erdvė. Deja, atėjus metui išsirinkti sienų spalvą gali pasirodyti, kad tai gana sudėtingas uždavinys. Kompanijos „Tikkurila“ dizaino skyriaus vadovė Marika Raike pataria, kaip 5 paprastais žingsniais iš didžiulės spalvų paletės išsirinkti nuostabią spalvą bet kokiam interjero stiliui išryškinti.

1. Pasidarykite norimą nuotaiką atspindinčių nuotraukų koliažą

Neskubėkite žiūrėti į spalvų pavyzdžius – iš pradžių pasidarykite Jūsų norimą nuotaiką atspindinčių nuotraukų koliažą. Jums patinkančio interjero nuotraukų rasite internete arba žurnaluose. Pažvelkite į savo koliažą – kokią nuotaiką perteikia Jums patinkantis interjeras? Kokia spalva ir koks stilius vyrauja nuotraukose?
 
Toks nuotraukų koliažas padės Jums suvokti, kas Jums iš tiesų patinka ir kokio stiliaus interjerą norite sukurti savo kambaryje. Žiūrint į nuotraukas taps aišku, kokia spalva Jums mieliausia.

2. Išsirinkite spalvą.

Žiūrėdami į nuotraukų koliažą išsirinkite spalvą. Tiesiog sutelkite dėmesį į pagrindinę spalvą, negalvokite apie atspalvį ir spalvos šviesumą ar tamsumą.

3. Peržiūrėkite spalvynus.

Kai išsirinksite spalvą, peržiūrėkite spalvynus arba spalvų pavyzdžius – ieškokite tik tos spalvos, kurią išsirinkote. Apsispręskite, kokie atspalviai Jums labiau patinka – šviesesni ar tamsesni, šiltesni ar šaltesni. Žiūrėdami spalvų pavyzdžius keiskite apšvietimą. Esant skirtingam apšvietimui spalvos atrodys kitaip – tai visiškai normalu. Sutelkite dėmesį į Jus apėmusi jausmą, kliaukitės savo nuojauta.

4. Išsirinkite atspalvį.

Kai beliks pasirinkti vieną spalvą iš dviejų, išsirinkite atspalvį. Rinkitės šiek tiek blausesnį ir šviesesnį atspalvį nei Jums patinka, nes nudažius sieną spalva atrodys ryškesnė nei mažame pavyzdyje.

 5. Atlikite bandomąjį dažymą

Kad įsitikintumėte, jog pasirinkote tinkamą atspalvį, arba jei sunku išsirinkti vieną spalvą iš dviejų, atlikite bandomąjį dažymą. Padenkite dažais mažą plotelį ir pasižiūrėkite, kaip Jūsų pasirinktas atspalvis atrodo esant skirtingam apšvietimui. Rinkitės labiausiai Jums patinkantį atspalvį. Atminkite, nėra netinkamo pasirinkimo, tik skirtingas stilius ir skonis!

Patarimas!

Puikiam rezultatui užtikrinti visada denkite du dažų sluoksnius. Pirmajam dažų sluoksniui galite sumaišyti visus dažus, kurie liko po bandomojo dažymo. Taip sunaudosite nebereikalingą likutį ir neliks nepanaudotų dažų.

Reikiamą dažų kiekį apskaičiuosite pasinaudoję šia naudinga taisykle – vieno litro dažų pakanka 7 kvadratiniams metrams sienos. Sudauginę sienos aukštį ir plotį gautą rezultatą padalinkite iš septynių.