Kontrastai

Kontrastai


Santūrią atmosferą kuria šviesa ir prislopintos natūralios spalvos. Tokiu būdu išgaunamas ramaus ir erdvaus kambario įspūdis.

Giedrą nuotaiką sustiprina matinis užbaigiamasis dažų sluoksnis. Neutralūs ir natūralūs atspalviai idealiai tinka fonui, tad, jei norima pabrėžti baldus bei išryškinti jų medžiagų raštus, sienoms vertėtų rinktis būtent tokias spalvas.

Tačiau, kad kambarys netaptų nuobodus ir nykus, net ir prislopintų spalvų interjere būtina šviesesnių ir tamsesnių atspalvių kaita. Tokios variacijos sukuria kontrastą, kuris savo ruožtu sustiprina harmoniją. Taip netgi iš neutralių spalvų bei natūralių medžiagų galima sukurti labai funkcionalius, tačiau įdomius derinius.
Juodai baltas interjeras – pats akivaizdžiausias šviesios ir tamsios spalvos kontrasto efektyvumo pavyzdys: net jeigu kambaryje nėra jokių kitų spalvų, toks derinys daro įspūdį. Nesunku patikrinti, ar kambaryje dera tamsos ir šviesos kontrastas – tereikia padaryti nespalvotą jo nuotrauką. Jeigu kambarys nuotraukoje atrodo aiškus, gerai įžiūrimas, kontrastas sukurtas tinkamai.