Kurkite kambario atmosferą derindami jo apšvietimą ir spalvą

Renkantis kambario spalvą svarbu žinoti, koks yra jo apšvietimas skirtingu dienos metu, ryte ir vakare. Apšvietimas ir spalva kartu sukuria patalpos atmosferą. Kompanijos „Tikkurila“ dizainerė Irina Hanhisalo pataria, kaip derinti apšvietimą ir spalvas.

Apšvietimas ir spalva gali papildyti vienas kitą arba suteikti vienas kitam naujų aspektų. Rinkdamiesi naują patalpos spalvą atsižvelkite į natūralų apšvietimą, taip pat ir į kitus apšvietimo šaltinius, kurie joje yra naudojami. 

„Dažų spalvą lemia pigmentų kompozicija. Kiekvienas pigmentas atspindi tam tikro ilgio šviesos bangas. Jei dažuose yra šaltą šviesą atspindinčių pigmentų, jų atspalvis bus šaltas“, – sako kompanijos „Tikkurila“ dizainerė Irina Hanhisalo.

1. Patikrinkite, kaip spalva atrodo esant skirtingam apšvietimui

Prieš apsispręsdami, kokią spalvą rinktis, parsineškite namo jos pavyzdį. „Išbandykite spalvas mažame sienos plotelyje arba pritvirtinkite prie sienos spalvos pavyzdžius vieną šalia kito. Kaip spalvos kinta bėgant dienai? Pamatykite, kaip jos atrodo apsiniaukusią ir saulėtą dieną.“ Dirbtinį apšvietimą lengva pakeisti, tačiau, jei esant natūraliam apšvietimui spalva Jums neatrodo tinkama, turėtumėte rinktis kitą spalvą.

2. Atsižvelkite į kambario paskirtį

Derinant apšvietimą svarbiausia yra tai, kokią aplinką norima sukurti. Šalta šviesa padidina erdvę, o šilta daro ją jaukesnę. „Labai svarbu, kam ketinate kambarį naudoti. Tai bus atsipalaidavimo ar darbo vieta? Kaip norite jaustis būdami šiame kambaryje?” – klausia Irina Hanhisalo. Šiltas apšvietimas tinka svetainei ir miegamajam. Mažam prieškambariui ir darbo kambariui rinkitės šaltesnį apšvietimą. Šalta šviesa padeda sutelkti dėmesį ir sukuria pojūtį, kad patalpa yra erdvesnė.

3. Naudokite apšvietimą spalvai paryškinti arba sušvelninti

„Spalvą sudaro įvairūs pigmentai, ir jie visi skirtingai atspindi skirtingo ilgio šviesos bangas. Šaltos spalvos išryškėja esant šaltam apšvietimui, o šiltas apšvietimas atskleidžia visą šiltų spalvų žavesį.“

4. Pasikliaukite savo nuojauta

Kokią spalvą regime, priklauso ir nuo apšvietimo stiprumo. Šiauriniame pusrutulyje žiemos būna ilgos ir tamsios. Šiaurėje spalvos atrodo visiškai kitaip nei Pietuose, nes labai skiriasi natūralus apšvietimas. Mūsų spalvų suvokimas – visada labai subjektyvus. Nėra tinkamo arba netinkamo spalvos suvokimo. Pigmentų kompozicija lemia dažų spalvą, bet ne mūsų gebėjimą ją suvokti. „Tai, kokią spalvą regime, ne mažiau svarbu nei tai, kaip ji atrodo“.

5. Dažų kokybė turi įtakos spalvos suvokimui

Jei norite, kad dažų „Tikkurila“ spalva itin tiksliai atitiktų Jūsų išsirinktą spalvą, parduotuvėje naudokitės spalvyno „Feel the Color“ spalvos pavyzdžiais.


Kompanijos „Tikkurila“ spalvyno „Feel the Color“ spalvų pavyzdžiai spalvinami tais pačiais dažais ir naudojant tą pačią spalvinimo sistemą, kaip ir parduotuvėje Jūsų išsirinkti dažai. Sudarant spalvyną jo spalvos visada yra patikrinamos naudojant skirtingą apšvietimą.