Kaip išsirinkti baltos spalvos atspalvį?
Popierius, dūmai, žiema, kreida, orchidėja… Kas juos sieja? Balta spalva! Galite praleisti ne vieną valandą, siekdami išsirinkti Jūsų interjerui tinkamą baltos spalvos atspalvį. TIKKURILA dizainerė Marika Raike žino, kaip padaryti teisingą sprendimą.


3 baltos spalvos atspalviai - šalta, šilta ir švariPasirinkite Jūsų interjerui tinkamą baltos spalvos atspalvį


Balta – universali spalva. Galite rasti 25 skirtingus baltos spalvos atspalvius „Tikkurila“ spalvyne “Feel the color”. Deja, bet didelis atspalvių pasirinkimo skaičius kartais gali apsukti Jums galvą.

Kas tinka vienoje erdvėje, gali atrodyti bjauriai kitoje. Svarbiausias dalykas - visada galvoti apie tą erdvę, kurią dažote.

Patarimas! Chalk (F484) – šiltas, neutralus baltos atspalvis, kuris tobulai tinka prie anksčiau dažytų grindjuosčių ir medinių grindų.


Štai Jums 3 patarimai, kaip išsirinkti tinkamą baltos atspalvį, kad tai nesukeltų galvos skausmo!


1. Sukurkite nuotaiką

Pagalvokite, kokią nuotaiką namuose norite kurti? Svajojate apie šiltą ir saulėtą, o gal gaivią ir šaltą erdvę? Suskirsčius spalvas į šiltas ir šaltas spalvų pasirinkimas sumažės ir palengvės!

2. Sekite šviesą

Koks šviesos šaltinis patenka į kambarį? Langai yra šiaurinėje ar pietinėje pusėje? Natūrali šviesa ateinanti iš šiaurės ar rytų suteikia šaltumo, o šviesa ateinanti iš vakarų ir pietų – šilumos atspalvį.

3. Palyginkite su kitomis medžiagomis

Naudokite spalvų pavyzdžius, kad pamatytumėte kaip Jūsų pasirinkta balta spalva iš tikrųjų atrodo ant sienos. Visų pirma, galite palyginti spalvą su anksčiau dažytomis grindjuostėmis ir kitais baltais elementais. Jūsų pasirinkta spalva gali atrodyti gelsva, jei palyginsite su gryna balta spalva (pavyzdžiui, baltu popieriaus lapu).