Keturios idėjos, kaip vizualiai pagyvinti sienas

Lygų sienų paviršių gali pagyvinti grindjuostės, apvadai, dailylentės ir dažai. Paprastos „pasidaryk pats“ idėjos ir patarimai, kaip dažyti, suteiks Jūsų interjerui baigiamąjį akcentą.

Sienoms pagyvinti dažant nuo seno naudojami įvairūs efektai ir raštai. Pastaruoju metu vyrauja tendencija dekoruojant sienas žengti žingsnį pirmyn ir atsižvelgti į pastato architektūrą. Pasisemkite įkvėpimo iš įvairių idėjų ir išsirinkite savo namams labiausiai patikusią.

Naudotos spalvos1. Kvadratinė siena

Sukurkite stilingą grotelių motyvą naudodami stačiakampius medinius strypelius. Supjaustykite strypelius norimo ilgio juostelėmis ir padenkite gruntu „Otex Akva“. Pritvirtinkite prie sienos vinimis, varžtais arba klijais, priklausomai nuo to, iš ko siena padaryta. Jei reikia, tarpelius tarp sienos ir juostelių užglaistykite. Priklausomai nuo spalvos, padenkite vienu arba dviem sluoksniais vidaus dažų „Harmony“. Nuotraukoje matoma spalva 194J yra sukurta kompanijos „Tikkurila“ skyriuje „Color Service“ pagal Susannos Vento specifikacijas.

Nuotrauka: "Adea"

2. Šviesi dailylentėmis apkalta siena

Neapdorotomis dailylentėmis horizontaliai apkalta siena dengta laku „Paneeli-Ässä“, spalva „Vanilla“ (3466). Vandeninis akrilinis lakas „Paneeli-Ässä“ yra skirtas vidaus sienų ir lubų dailylentėms.

3. Dekoratyvi siena

Sukurkite elegantišką stilių naudodami akį traukiančius reljefinius strypelius. Supjaustykite strypelius norimo ilgio juostelėmis, nupjaukite galus 45° kampu ir padenkite tinkamu gruntu, pvz., „Otex Akva“. Pritvirtinkite prie sienos vinimis, varžtais arba klijais, priklausomai nuo to, iš ko siena padaryta. Jei reikia, tarpelius tarp sienos ir juostelių užglaistykite. Priklausomai nuo spalvos, padenkite vienu arba dviem sluoksniais vidaus dažų „Harmony“. Nuotraukoje matoma spalva – „Plaster“ (X487).

4. Vienu apvadu dekoruota siena

Sieną pusiau dalijantis apvadas – įdomi detalė. Platų apvadą galima naudoti ir kaip pjaustymo lentelių, paveikslų ar smulkių puošybos elementų lentynėlę. Siena dažyta raminamai veikiančia pilka spalva „Ash“ (M497).

Nuotrauka: „Green Home Book“, Susanna Vento ir Riikka Kantinkoski