Spalvos keičia erdvę

Spalvos keicia erdve


Šiltos ir ryškios spalvos sukuria intensyvią atmosferą, o blizgantys dažai suteikia dar daugiau dinamiškumo.

Jeigu naudojamos šiltos ir ryškios spalvos, erdvė gali atrodyti kiek agresyvi, todėl jas vertėtų prislopinti šviesiomis bei neutraliomis spalvomis. Kartais, siekiant sukurti šviesos ir tamsos kontrastą, pakanka šiek tiek juodos ir baltos spalvų.

Atkreipkite dėmesį, kad pasirinktos spalvos labai paveiks erdvės dydžio, formos bei proporcijų suvokimą.

Šiltos spalvos tarsi juda link stebėtojo. Raudona – pati energingiausia, aktyviausia ir labiausiai išsiskirianti iš kitų spalvų – paprastai laikoma pačia galingiausia. Tokiomis „priartėjimo“ įspūdį kuriančiomis šiltomis spalvomis išdažius ilgą ir siaurą kambarį, jis atrodys simetriškesnis. Abi ar vieną iš galinių jo sienų nudažius raudonai, kambarys atrodys ne toks ištęstas.

Ant galinės siauro kambario sienos išdažius horizontalius dryžius, jis atrodys platesnis, o vertikalūs dryžiai vizualiai paaukštins žemą kambarį. Ilgas koridorius atrodo trumpesnis, jeigu ilgus horizontalius paviršius į atskirus segmentus dalina šviesių atspalvių plotai ar įvairiaspalviai ornamentai.

Šviesios ir vėsios spalvos vizualiai padidina patalpą. Šaltos spalvos, pavyzdžiui, mėlyna ar turkio spalva, didina atstumą, todėl kambarys atrodo erdvesnis ir raminantis. Ryškios, tamsios ir šiltos spalvos ar stambūs raštai erdvę mažina. Taigi aukštą kambarį galima vizualiai pažeminti, lubas nudažius tamsia spalva, o sienas – šviesia.