Šviesos įtaka spalvai

Sviesos itaka


Ypatingas dėmesys apšvietimui

Renkantis spalvas, svarbu skirti ypatingą dėmesį apšvietimui. Spalvos suvokimą tam tikroje erdvėje labai veikia šviesos kokybė, intensyvumas ir kritimo kampas. Ta pati spalva saulės šviesoje, šešėlyje ir dirbtinėje šviesoje atrodo skirtingai. Tiek natūrali, tiek dirbtinė šviesa keičia paviršiaus, ypač lengvo, spalvos suvokimą.

Degant kaitrinėms lemputėms, regime šiltą, geltono atspalvio šviesą. Fluorescencinės lempos, atvirkščiai, gana prastai perteikia spalvas - tokioje šviesoje jos praranda dalį savybių. Taigi, spalvą rinkitės atvykus į įrengiamą patalpą, esant tokiam apšvietimui, koks planuojam, kad jis bus ir vėliau.

Apsvietimas


Spalva ir erdvė

Šiltos ir šviesios spalvos labiau tinka šiaurės ir rytų pusei, o santykinai šaltomis spalvomis galima dažyti į pietus ir vakarus žvelgiančią patalpos dalį. Be to, renkantis dažus, reikėtų atsižvelgti į erdvės dydį ir numatomą paskirtį. Kam bus naudojama ši patalpa, kas ja naudosis, kiek laiko žmonės joje praleis? Šviesesnės ir neutralesnės spalvos turėtų būti parenkamos gyvenamoms patalpoms, pavyzdžiui, svetainei ar virtuvei, o ne tiems kambariams, kuriuose praleidžiama mažai laiko. Ryškesnės spalvos gali būti naudojamos dvi atskiras erdves jungiančiose vietose. Sodresniais atspalviais galima pagyvinti ir vonios kambarį.