Tinkamas spalvų katalogas

Tinkamas katalogas


Daugeliui gana sudėtinga pasirinkti spalvą, apžiūrint nedidelį spalvos pavyzdį. Nudažius didelę erdvę pagal apžiūrėtą pavyzdį, ne visada gaunamas įsivaizduotas atspalvis ir jo ryškumas. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis šiek tiek šviesesnį atspalvį, nei norėtųsi. Ant didelio ploto spalva atrodo sodresnė.

Galvojant apie labai šviesią spalvą, galima rinktis ryškesnį jos atspalvį. Pati spalva yra "ramesnė", tokia ji išliks ir ant didelio paviršiaus. Taip pat, jeigu nepageidaujate akinančiai balto sienų paviršiaus, spalvų kataloge drąsiai rinkitės šviesiausią jos atspalvį. Paprastai patalpose visiškai balta spalva naudojama tik dažant lubas, kitos spalvos pasirenkamos „ne visai baltos“.

Pavyzdžiui, šalia baltos spalvos (G497) galima derinti daug įvairių atspalvių, esančių TIKKURILA Symphony paletės viršutinėje dalyje, t.y. F eilutėje.

Spalvas vidaus sienoms rekomenduojama rinktis iš vidaus spalvų katalogo. Tam puikiai tinka katalogas Pajusk spalvas. Gyvai šis katalogas pagamintas atsižvelgiant į dizainerių pastabas, jo atspalviai pateikiami ant didesnio ploto, tad ir spalvas išsirinksite lengviau.

Tradicinių spalvų kataloge esantys atspalviai taip pat tinkami vidaus darbams. Čia esantys deriniai puikiai tinka autentiško interjero senoviniuose mediniuose ar akmeniniuose namuose kūrimui.

Lakams ir skaidrioms priemonėms skirti atskiri spalvų katalogai. Įvairiuose dažymo vadovuose ir knygose galite rasti patarimų, kaip tinkamai paruošti baldus lakavimui, dažymui ar atnaujinimui.